CO TO JEST INTERAKTYWNA PODŁOGA?

Od strony technicznej, jest to zintegrowany system czujników ruchu, komputera i projektorów, które wyświetlają na podłodze gry i animacje interaktywne na powierzchni około 10 m2.

Dzięki takiemu zestawowi urządzeń system umożliwia osobom wejście w interakcję z wyświetlonym obrazem. Całość systemu podłączona jest do komputera i zainstalowana pod sufitem, dzięki czemu w żaden sposób nie zajmuje przestrzeni użytkowej.

Kiedy stajemy na podłodze doświadczamy niesamowitego wrażenia wejścia w wyświetlany obraz, który reaguje na nasze ruchy.

System jest doskonałym narzędziem dla reklamy, jednak gdy przyjrzeli mu się bliżej psycholodzy i pedagodzy okazało się, że jest też doskonałym narzędziem edukacyjnym i posiada bardzo korzystny wpływ na różnorodne obszary rozwoju dziecka. Kliknij tu aby dowiedzieć się więcej.


video interaktywna podloga

JAK DZIAŁA INTERAKTYWNA PODŁOGA?

Pod sufitem zamontowany jest projektor, detektor ruchu w postaci kamery oraz dedykowany do systemu komputer. Wszystkie elementy są ze sobą spięte i zamknięte w obudowie. Kiedy osoba porusza się w obszarze interaktywnej podłogi detektor ruchu wysyła informację do komputera, w którym miejscu został wykryty ruch.

Jednocześnie specjalne oprogramowanie na bieżąco przetwarza te informacje i wyświetla animacje, które reagują na ruch.

Na bieżąco tworzymy nowe gry i animacje, w których definiujemy, które obszary albo elementy mają być aktywne, reagujące na ruch i w jaki sposób mają się zachowywać.

GRY I ANIMACJE

Tworzymy animacje dla firm, dzięki czemu można w nowoczesny sposób zaprezentować swoją ofertę. Jest to niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe nie tylko dlatego, że wywołuje element zaskoczenia, ale przede wszystkim umożliwia wejście w bezpośredni kontakt z prezentowaną reklamą.

Wykonujemy również gry i animacje interaktywne skierowane tematycznie zarówno do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także dla młodzieży i dorosłych. W ocenie psychologów i pedagogów interaktywna podłoga FunFloor jest nie tylko doskonałą zabawą, ale również skutecznym narzędziem w procesie edukacji, rehabilitacji i rozwoju dzieci.

Efekty na podłodze można podzielić na 6 głównych grup: gry edukacyjne, animacje interaktywne, gry jednoosobowe, gry wieloosobowe, animacje i gry rehabilitacyjne, okolicznościowe.

OPINIA O INNOWACJI

Systemowi interaktywna podłoga przyjrzeli się bliżej inżynierowie i doktorzy z uczelni wyższych pod kątem zastosowanej technologii.

Stwierdzono, że w innowacyjny sposób integruje system iluminacji, dźwięku i detekcji ruchu sterowanego komputerowo.

Technologia ta stanowi nowoczesne narzędzie dydaktyczne umożliwiające modyfikację istniejących i tworzenie nowych elementów programów nauczania i rehabilitacji.

pobierz pobierz

OPINIA PSYCHOLOGICZNA

Możliwości interaktywnej podłogi wzbudziły zainteresowanie specjalistów z Katedry Psychologii Rozwoju KUL oraz kadry zarządzającej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych, którzy przeprowadzili badania nad możliwościami i efektami gier i zabaw na interaktywnej podłodze. Specjaliści na co dzień zajmujący się badaniem prawidłowego rozwoju dzieci wysoko ocenili innowacyjność formy i przekazu oraz skuteczność dotarcia przedstawianych informacji do dzieci uczestniczących w badaniu.

Szereg przeprowadzonych badań wykazał niezwykle korzystny wpływ na badaną grupę dzieci. Stwierdzono, że gry i zabawy przeprowadzane w formie interaktywnej podłogi wpływają na spostrzegawczość, koordynację i orientację przestrzenną u zdrowych dzieci, ale są również doskonałym narzędziem rehabilitacyjnym wspomagającym codzienne specjalistyczne ćwiczenia w zakresie poznawczym jak i ruchu. Oceniono, że jest to przyszłościowa forma edukacji wpływająca na rozwój wyobraźni przestrzennej, działającej na zmysły, przynoszącej pożądane efekty w rozwoju intuicji tworzenia, aranżacji, przewidywania itp.

Efektem przeprowadzonych badań jest opinia specjalistów tym zakresie.

pobierz pobierz
WYNAJEM INTERAKTYWNEJ PODŁOGI

Interaktywna podłoga FunFloor tworzy magiczny klimat na wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych organizowanych w salach zabaw, przedszkolach, szkołach i innych miejscach.

Istnieje możliwość jej wynajęcia. Szczególnie polecamy na okazje takie jak np. urodziny, imieniny, mikołajki, dzień dziecka czy inne wyjątkowe dni. Interaktywna podłoga jest atrakcją, która uczyni dziecięce imprezy wyjątkowymi, niezapomnianymi i pełnymi wrażeń.

Na każdą z imprez przygotowujemy indywidualnie dobrane tematycznie animacje i gry, co zapewnia doskonałą zabawę każdemu z uczestników.

SPRZEDAŻ INTERAKTYWNEJ PODŁOGI

Posiadanie interaktywnej podłogi w stałej ofercie wpływa na podniesienie i nowoczesność standardu usług. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa ofertę umożliwiającą zakup systemu interaktywna podłoga FunFloor.

W zestawie jest kilkadziesiąt gier i animacji interaktywnych, które zapewniają różnorodność tematyczną i stopień trudności oraz nieustanne zainteresowanie dzieci. Projektory dobierane są zawsze do indywidualnych potrzeb pomieszczeń, dzięki czemu wyświetlany obraz ma wysoką jakość i może przybierać różne rozmiary.

Interaktywna podłoga należy do produktów ekskluzywnych, dlatego miejsce, które ją posiada, jest kojarzone z nowoczesnością i wywołuje niezwykle pozytywne emocje. Współpracując z kadrą psychologów nieustannie tworzymy nowe gry i animacje, które można indywidualnie dokupić wzbogacając swoje zestawy animacji. Proponując profesjonalny sprzęt zapewniamy bezawaryjność poprzez wysoką jakość systemu oraz fachową usługę serwisową.